Veda

Človek je súčasťou planéty

Vybral sa človek skutočne tou správnou cestou? Alebo si naďalej myslíme, že stojíme nad celým systémom a sme jediný inteligentný organizmus planéty. Počas svojho vývoja človek dokázal pozoruhodné veci. Okrem schopnosti prispôsobiť sa zmenám, dokázal začať pretvárať svoje okolie na svoj obraz. S odstupom storočí môžeme sledovať aj rozvoj krajín, architektúry alebo umenia. Vďačíme za to svojej inteligencii. Nie sme ale jediný na planéte, kto dokáže úžasné veci. Nedávno sme narazili na zaujímavé video. V popise sme sa dozvedeli, že hudba ktorá znela v jeho pozadí, sú zvuky v určitej frekvencii, ktoré rastliny dokážu vydávať.

lekári, vedci a objavy

Slúžia nielen na prenos informácií ale aj na vyjadrenie stresového stavu rastlín. Inak znie rastlina, o ktorú je dobre starané a rastlina, ktorá je zanedbaná alebo poškodená. Je to priam neuveriteľné. To množstvo otázok, ktoré nám prúdilo hlavou bolo obrovské. Čo všetko je človeku ešte skryté. Je možné, že by sme nakoniec o fungovaní nášho sveta vedeli tak málo? Rastliny nie sú iba tou burinou alebo okrasnými rastlinami, poskytujúcimi chládok a príjemnú vôňu. Naopak, pre človeka majú obrovský význam. Človek žije a dokáže prosperovať práve vďaka rastlinám. To oni vytvárajú dôležitý ekosystém s vhodnými podmienkami pre život.

človek mení svet

Okrem toho nám poskytujú zdroj nutričnej potravy. Podporujú tvorbu kyslíka a bez týchto podmienok by človek nemohol prežiť. Vedeli ste ale, že neostáva iba pri tom? V rastlinách sa skrýva oveľa väčší potenciál ako by ste možno čakali. Jedným z dôkazov, ako dokážu rastliny ovplyvniť telo človeka je schopnosť liečby vďaka konzumácii alebo externému pôsobeniu výluhov. Obsah účinných látok má silný vplyv na organizmus človeka. Dokáže ho ľahko nielen vyliečiť ale aj zabiť. Rastliny ale dokážu produkovať okrem látok, obsiahnutých v kvetoch, stonkách, koreňovom systéme a listoch aj niečo iné. Zaujímavým zistením je pôsobenie psychoaktívnych látok, ktoré vylučujú do svojho okolia s cieľom na človeka. Zaujímavým faktom je to, že napriek rôznym fascinujúcim objavom na poly botaniky a molekulárnej biológie sa tieto dôležité fakty akosi v spoločnosti prehliadajú. Budúcnosť bude rozhodne plná zaujímavých objavov nielen na poli elektrotechniky a robotiky ale aj prírodných vied.