Nezařazené

Ako začať podnikanie bez peňazí


Začiatok s dlhmi

Väčšina podnikov začína práve týmto spôsobom. Zakladatelia si vezmú rôzne pôžičky či úvery, dostanú sa do dlhov a potom sa z toho musia nejako dostať. Ak sa im to nepodarí (čo sa stáva dosť často), musia nájsť spôsob, ako to splatiť alebo vyhlásiť bankrot.kancelář.jpg
 
Podnikanie popri zamestnaní

Je to jeden zo spôsobov, ako dotovať váš podnik. Nebudete schopný venovať sa tomu toľko hodín, koľko budete chcieť, ale je to skvelá metóda, ako rozbehnúť podnik, kým nie je schopný stáť na vlastných nohách.
 
Predaj pár vecí
 
Chcete vlastný podnik? Predajte napríklad svoj televízor – budete sa musieť maximálne venovať svojej zárobkovej činnosti, takže nebudete mať čas sledovať seriály či filmy. Začnite tým, že predáte čo najviac svojich vecí, ktoré až tak nepotrebujete. Peniaze z predaja môžu trochu pomôcť vášmu podnikaniu.
 
Bezplatná webová stránka
 
Mnoho spoločností ponúka vytvorenie webovej stránky zadarmo (so základom približne 5 podstránok) za predpokladu, že ak potrebujete viac podstránok, zaplatíte si za nich. Stránku môžete využiť na inzerciu svojich materiálov alebo ako online kontakt so zákazníkmi. obchdování.jpg
 
Pomoc blízkych
 
Priatelia, rodina, online živnostníci, iné podniky- to všetko sú ľudia, ktorí vám môžu pomôcť, ak sa ich opýtate. Povedzte im, aký máte plán a ukážte im, že to myslíte vážne. Najhoršie, čo sa môže stať je, že vám povedia nie.
 
Učenie
 
Ak máte nejakú kvalifikáciu alebo zručnosti, ktoré viete poskytnúť ostatným, poskytnite ich za poplatok. Vás výučba nebude stáť nič a môžete to robiť vo svojom voľnom čase.
 
Bezplatná reklama
 
Takéto reklamy môžeme nájsť všade okolo nás – online aj offline. Reklamy môžete uverejniť na sociálnych sieťach či v novinách bez poplatkov.
 
Partner
 
Nájdite si partnera, ktorý má peniazea začnite spolu obchodovať. Navyše, ak vy máte zručnosti, ktoré on nie, on sa niečo priučí a vzniká tu možnosť skvelého partnerstva.