Tovar

Najobľúbenejšie okná

Okná sú srdce domova a je to jedna z prvých veci, ktoré upútajú pozornosť. Tvoria nie len estetickú stránku, ale predovšetkým tu praktickú. Prepúšťajú svetlo do každej domácnosti a izolujú od vonkajšieho hluchu a zároveň, keď potrebujete viete si cez ne pustiť čerstvý vzduch. Výber správnych okien netreba podcenovať a mali by ste ich brať ako investúciu, aby ste zbytočne nevyhadzovali peniaze za kúrenie von oknom.

Pri výbere okien sa treba zamerať na niekoľko dôležitých veci. Okrem dôležitého dizajnu, aby okná ladili celkovo so stavbou, je potrebne sa zamerať aj na ostatné veci. Potrebne si je určiť typ okná. Teda či chcete klasické okno, balkonové, strešné alebo terasové okno. Ďalej sa treba pozrieť na koštrukciu okien, či chcete jedno alebo dvojkrídlové okno, fixné alebo otváracie, sklopné, posuvné alebo atypické. Treba si vybrať aj materiá okien podľa svojich požiadaviek.

plastové okno

Najpopulárnejší materiál na výrobu okien je jednozačne plast. Populárne sú kvôli prijateľnej cene a úspore energií vďaka ich výborným tepelno-izolačným vlastnostiam. Taktiež sú nenáročné na údržbu a sú odolné voči vonjkajšími vplyvmi. Okrem bielej farbe sa dajú laminovať a môžu mať vzhľad drevených okien a tak ladiť k požadovanému interiéru. Môžete si vybrať plastové okná v štandardných rozmeroch ako aj plastové okná na mieru Lmmont.

okná

Drevené okná lákajú hlavné pre svoj prirodný vzhľad, ale aj pre svoje výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Nevýhodou drevených okien je vyššia cena a náročnejšia údržba, keďže drevo ako prírodný materiál horšie znáša vlhkosť a teplotné zmeny.

Hlinikové okná majú pekný elegantný dizajn, dlhú životnosť a možnosť výberu z nespočetne veľa farieb, štruktúr alebo dekorov. Nevýhodou hlinikových okien boli horšie tepelno-izolačné vlastnosti, ale aj to sa modernými technológiami zlepšilo a vyrovnajú sa plastovým a dreveným oknám.