Tovar

Nedá sa porovnávať kvalita drevených a hliníkových dverí, každé majú svoje prednosti

Svetoví výrobcovia okien a dverí sa snažia o to, aby mali ich produkty čo najlepšie vlastnosti a požadované parametre, napríklad protipožiarnu odolnosť, pevnosť, variabilitu či nadčasový dizajn. Všetky tieto vlastnosti je možné spojiť do jedného produktu, napríklad do hliníkových dverí. SCHÜCO a ALUPROF poznajú vo svete stavebníctva na celom svete, pretože ich produkty už na mnohých stavbách majú svoje pevné miesto a spoľahlivo slúžia dlhé roky. Hliníkové dvere sa stali súčasťou každej komerčnej budovy, ktorá potrebuje zabezpečiť ochranu proti požiarom, vlámaniu, prieniku dymu či pevnosť a tvárnosť, ale aj originálny a nadčasový dizajn.

Rámy v antracitovej farbe sú obľúbené

Na rozdiel od drevených rámov sa tie hliníkové dajú využiť aj na osadenie ťažkých troch skiel, ktoré majú izolačnú funkciu a momentálne sa bežne používajú takmer v každej novostavbe. Spĺňajú požiadavky viacerých parametrov, nutných pre skolaudovanie a uvedenie stavby do užívania. Môžu sa použiť do interiérov aj do vonkajšieho prostredia, záleží od typu zasklenia. Jednoduché hliníkové dvere zasklenie je vhodné do vnútorného prostredia, kde sa nevyžaduje určitý stupeň tepelnej izolácie.

Popri plastových dverách sa tie hliníkové dostali do povedomia ľudí neskôr, pretože sú cenovo o niečo drahšie, ale ich vlastnosti sú s tými plastovými oveľa lepšie. Majú aj dlhú životnosť a možnosť prispôsobenia tvaru, štýlu či farebného prevedenia povrchovej úpravy podľa požiadaviek stavebníka. Ani po rokoch používania nestrácajú nič zo svojej atraktivity, nemenia tvar a ani nepodliehajú korózii, ošetrovanie hliníka je veľmi jednoduché a lacné, stačí voda a utierka.

Aj hnedý či čierny odtieň hliníkových rámov je žiadaný

Hliníkové dvere dostatočne dobre tesnia, takže sú zvukovo izolačné, čo jedna z ich výborných vlastností, a tie stoja za vyššiu obstarávaciu cenu. Prepracované konštrukcie ponúkajú produkty, ktoré spĺňajú najvyššie požiadavky na kvalitu výrobkov v danej oblasti a obaja svetoví výrobcovia stavajú na už dosiahnutých výsledkoch, zlepšujú a inovujú výrobné procesy a technológie, aby zákazníkom prinášali stále nové a lepšie konštrukcie.