Mobil

Radi svietime úspornejšie s LED

Dnešná spoločnosť má z hľadiska využitia svojho pravidelného osvetlenia pomerne jasný cieľ, ktorým sa uberá väčšina z nás.

  • Chceme svietiť úspornejšie a hľadíme takisto na ekologickú stránku.

biela žiarovka

Pretože sú to pravé svetlá, na ktoré je pravidelne odkázaná každá domácnosť a ktoré sú tak v každodennej prevádzke. A to je dôvod, prečo sa úsporné ako aj ekologické vlastnosti stávajú prioritou dnešnej spoločnosti.

Pochopiteľne však za to môže predovšetkým nariadenie Európskej Únie, na základe čoho sa zo súčasného trhu nadobro vyradil predaj starých žiaroviek. Tie sú už z hľadiska dnešných nárokov a hlavne dnešných možností skutočne neefektívne. Prečo?

  • Pretože v pomere spotrebovaná elektrická energia, výkon a životnosť by už v súčasnosti výrazne zostávali napríklad za produktmi ako led žiarovka e27. LED svetlá poskytujú úspornejšiu prevádzku osvetlenia až o 90%.

LED žiarovky sú takmer 100 % recyklovateľné a neobsahujú škodlivú ortuť.

žiarovka, lampa

Ich pravidelný chod navyše výrazne šetrí elektrickou energiou a poskytujú životnosť niekde od 20 000 do 100 000 hodín žiarenia. Čiže aj keď ich necháte v prevádzke dlhší čas, nemusíte sa báť, že by sa tak rýchlo vypálili alebo že by sa podpísali pod vysoký účet za elektrinu. Toto sú vlastnosti, ktoré z hľadiska svetiel v bežnom živote určite oceníte.

  • Pre túto technológiu je špecifické používanie diód ako zdroja svetla. Svetlo emitujúci diódy Light Emitting Diode sú hlavným dôvodom vyššie spomenutých vlastností. Pri pravidelnej prevádzke „žerú“ minimum elektrickej energie a pritom majú dlhú životnosť.

Táto technologicky pokroková metóda v súčasnosti nie je špecifická len pre formy moderných žiaroviek, ale sú to napríklad aj reflektory, trubice, lampy a led pásiky. Takéto osvetlenie preto nachádza funkčné, ale takisto dekoračné využitie, k akému slúžia hlavne dekoračné lampičky alebo pásy RGB.