Tovar

Zariadenie a vybavenie priestorov si v súčasnosti vyžaduje moderné materiály

Na trhu je množstvo výrobkov z dreva, ktoré majú stále svojich zákazníkov. Ide o nábytok či inú stolársku výrobu, ktoré sa dostávajú ku každému človeku a sú súčasťou mnohých obydlí, no dnes sa však dá vyrobiť ten istý výrobok z iných materiálov, ktoré sú však rovnako kvalitné a v moderných dizajnoch. Takým je napríklad preglejka a jej využitie v bežnom živote. Preglejka je drevený materiál, vyrobený v rozličných hrúbkach, kvalitatívnych prevedeniach a vytvorený z niekoľkých vrstiev dýhy z dreva. Bonusom je preglejky cena možnosť vyrobiť preglejky v niekoľkých variantoch povrchovej úpravy. Takto vyrobená preglejka má svoje uplatnenie v širokom spektre priemyslu a iných odvetví, napríklad pri výrobe drevených obalov, pri debnení betónových konštrukcií, pri nábytkárstve, v modelárskej výrobe, v automobilovom priemysle alebo v stolárskej a stavebnej činnosti.

Drevo je stále žiadané

Bežný život http://zivot.aktuality.sk/ si vyžaduje výrobu rozličných zariadení a produktov, ktoré sú na báze drevených materiálov, a k nim môžeme zaradiť aj výrobky z preglejky. Všetky sú cenovo dostupné pre každého, stačí si len vybrať tú, ktorá vám vyhovuje.

Tá sa delí na niekoľko typov:

Preglejka STANDARD – ide o klasické surové preglejky kvality A/B, ktoré sa vyrábajú bez akéhokoľvek náteru. Pri ich výrobe však môže dôjsť k miernemu zvlneniu, čomu sa však výrobca snaží vyhnúť. Preto je dovolená tolerancia hrúbky preglejky +- 0,5mm. Typ Standard patrí k najlacnejšej a najpredávanejšej alternatíve s použitím pri rezaní a gravírovaní.

Preglejky sú vhodné na gravírovanie

Tenké preglejky sú kvalitné a takisto bez náteru, vyrábajú sa na mieru lepením z viacerých vrstiev kvalitnej dýhy a určené sú predovšetkým pre laserovanie a gravírovanie. Na trhu sú v ponuke v dvoch hrúbkach: 1,5 a 2,2 mm.

Ďalšou alternatívou sú preglejky Rowmark – v typoch Hardwood collection a Color woods

Patria sem aj doštičky z masívu v hrúbkach 1,59, 2,38, 3,17 a 6,35mm a doštičky z MDF vo farbách jelša, čerešňa, orech či breza alebo v prírodnom odtieni.