Nezařazené

Ako vyzerá váš domov?

Pociťujete z vašich hostí na návšteve, či už je to rodina, priatelia alebo známy, že sa im niečo nepáči? Stále sa len obzerajú niečo si šuškajú a vy sa cítite veľmi nepríjemne. Začnete sa tiež obzerať či náhodou niekde nie je zrnko prachu alebo nebodaj nejaký fľak, či pavučina v kúte. Ak nič nevidíte a doma upratujete často, čiže udržiavate čistotu, problém bude asi niekde inde. Nie nadarmo sa hovorí, sto ľudí sto chutí. Nie každému sa môže pozdávať vaše zariadenie domácnosti. Niekto nemá rád drevo, iný zas kameň, či koberce.

fasáda

Dnešní moderní ľudia nemajú radi preplnené priestory, starším to až tak nevadí. Preto ak máte doma upratané, nemáte zničený, starý, zatuchnutý nábytok potom je problém asi to, že máte príliš veľa vecí. Je veľa ľudí, ktorí nie sú schopní vyhodiť veci, ktoré už dávno nepoužívajú, či dokonca majú nutkanie nepotrebné, staré veci zbierať. Takéto nutkanie ma psychologický pôvod a patrí medzi obsedantno-kompulzívne poruchy. V prípade, že patríte medzi týchto ľudí, čo nahromadia nespočetné množstvá nepotrebných vecí, tak by ste mali navštíviť odborníka, spravidla psychiatra či psychológa.

domek

Ak na tom nie ste až tak zle, čiže nemáte obrovské kopy nepotrebných vecí po celom dome, v každej izbe, dokonca aj na záchode, tak by ste mali dodržiavať určité pravidlá aby ste nepodľahli takejto diagnóze. V prvom rade vyhoďte všetko čo sa nepoužíva. Ak si myslíte, že obal z nejakých potravín ešte využijete, tak sa mýlite. Takéto veci by ste si odkladali za každým a využili by ste z nich len minimum. Nerobte to, a všetko nepotrebné vyhadzujte. Taktiež sa vyhnite gýčom a kombinovaným štýlom v jednej izbe. Tieto veci zvykne veľa ľudí ohundrať, nepáči sa im ak máte všade veľa umelých kvetín, sošiek, pohárikov a podobných hlúpostí. Avšak ak takýto štýl máte radi, zabudnite na zvedavé a pohŕdavé pohľady hostí. Zariaďte si váš domov podľa vášho vkusu, najdôležitejšie je aby ste sa tam cítili dobre vy.