Nezařazené

Nákupné maniačky

Nákupy sú našou súčasťou od nepamäti. Každý z nás už určite minimálne desiatky krát nakupoval v obchode, vo večierke, v supermarkete, na trhu alebo po novom už aj na internete. Vedeli ste však o tom, že na nakupovaní môžete byť aj závislí? Závislosť si totiž nevyberá rasu ani vek, ani človeka, sadne na prvého, ktorý nemá dobrú pevnú vôľu. Môže zasiahnuť aj vás. Mňa. Každého z nás. Jednoducho nikto nevie čo nás postretne v živote. Kam nás osud zaveje. To nikto z nás nemôže ani len tušiť.

košík

Závislosť skrývajúca sa za módnou ikonou

V televízii na nemenovanej stanici chodieva aj rovnomenná relácia ako je tento článok, ktorý čítate. Možno aj práve tam sa nájdu adeptky na závislosť na nakupovaní. Pretože oni by si asi na všetky otázky z úvodu odpovedali „áno“. A tam naozaj nezáleží na tom ako človek vyzerá, ale skoro všetky do jedného ich postihuje tento „módny trend závislosti“. Je to dnes veľmi in.
Veď toto. Že dnes je to už vlastne moderné, byť závislý na nakupovaní. Chodiť každú nedeľu radšej na prechádzku do obchodného centra ako niekam do prírody. Je to trendy. Treba sa v robote každý pondelok pochváliť, čo sme si nakúpili v nedeľu. Najlepšie bude, keď si to rovno oblečieme. Nech každý vidí, že máme nové oblečenie, ktoré sme si kúpili v nedeľu. V deň, kedy by sa ani nakupovať nemalo. Malo by sa len oddychovať a relaxovať.

zloděj

Ako s tým bojovať?

Ak ste sa stali obeťou závislosti na nakupovaní a máte pocit, že vám už niet pomoci, tak sa treba rozhodnúť. Rozhodnutie je to, čo vám vždy zmení život. Bez rozhodnutí by ste sa nikam neposunuli. Nešli by ste na strednú školu, keby ste sa nerozhodli, že tam pôjdete. A práve toto rozhodnutie vás môže primäť k tomu, aby ste so závislosťou skoncovali. Držím palce. Nezabudnite na to myslieť pri najbližšom nákupe. Dúfam, že rady sa vám zídu.