Online

Herné konzoly a online svet

Aj vaše dieťa je neustále na rôznych herných konzolách? Hrá sa a vy to neviete nijako ovplyvniť? Ak vaše dieťa dosiahlo vek na to, že mu nemôžete moc rozkazovať, nechajte ho trošku sa preniesť do sveta online hier alebo hier na herných konzolách. Preňho je to úplne iný svet, v ktorom sa nachvíľu chce ocitnúť.

Už ste svojmu dieťaťu nejakú hernú konzolu zakúpili?

Staré konzoly

V minulosti boli herné konzoly vo forme Nintenda. Pamätáte si ešte na tie mohutné veľké kazety, ktoré sa vkladali do tohto herného zariadenia? Ja som mala Nintendo. S bratom sme sa na ňom vyhrali statočne. Bolo to pre nás niečo úžasné. Dokázali sme pri ňom sedieť a hrať sa aj celé hodiny. Boom nastal, keď kamarát z vedľajšieho vchodu paneláka vlastnil Playstation. Túto hernú konzolu mal pripojenú k veľkému LCD televízoru. To bol niečo ako zázrak. V tej dobe ešte to bolo výnimočné. Áno, mal bohatých rodičov, ktorí mu Playstation kúpili medzi prvými. My sme neboli práve bohatí, takže sme sa hrávali na Nintende. To bolo omnoho jednoduchšie a lacnejšie spomedzi všetkých herných konzol.

Herná konzola

Momentálne sa na trhu vyskytujú rôzne Xboxy už v rôznych verziách. Je to herná konzola, kde si môžete vyskúšať aj pohybové aktivity, ktoré prenášate do hry. Na Xbox musíte mať aj priestor vo vašom byte. Mnoho detí vlastní tieto druhy herných konzol a trávia na nich príliš veľa času. Vidím to, keď idem do školy pre môjho staršieho syna. O ničom inom sa nerozprávajú len o rôznych hrách. Jeden sa pýta druhého, akú hru hráva a čo obľubuje. Respektíve aj to, či si danú hru už stiahol. Žiaci sa medzi sebou dohadujú, akú hru si majú stiahnuť alebo zakúpiť. Ja si myslím, že herné konzoly sú veľmi návykové pre deti. Ak ich zakúpite malému dieťaťu, vaše dieťa prestane mať radosť z toho, že idete von na detské ihrisko a radšej sa bude hrať práve na svojej hernej konzole.