Mobil

Posteľné matrace

Počas výberu správneho matraca sa zvažuje niekoľko parametrov ako tvrdosť alebo mäkkosť, rozmery postele, parametre matraca a taktiež napríklad to, či chceme matrac pre jednu osobu alebo pre dve. Čo sa týka druhov posteľných matracov podľa materiálu, z akého sa skladajú, rozdeľujú sa na matrace penové, pružinové, latexové, gélové alebo prírodné. Každý druh má určité špecifiká, ktoré ho robia výhodným pre nejakú skupinu ľudí. Okrem druhového rozdelenia by sme mohli matrace deliť aj na ortopedické, zdravotnícke a detské.

Zloženie matraca

Problém pri výbere matracu môže nastať v tom prípade, keď máme posteľ vyrobenú a upravenú podľa špecifických rozmerov. Presne v takýchto prípadoch sa vyrábajú aj matrace na mieru https://www.segum.sk/produkty/matrace, ktoré môžete následne prispôsobiť upravenej posteli. Pri objednávke nezvyčajnej veľkosti matraca si môžete zvoliť ľubovoľný materiál (latex, pena, pružiny, gél, prírodný) a taktiež aj prispôsobiť jeho hrúbku, výšku, šírku a ďalšie vlastnosti. Prispôsobené matrace sú často žiadané hlavne zdravotníckymi zariadeniami pre ľudí s rôznymi zdravotnými komplikáciami, ortopedickými problémami alebo rovnako aj v prípade, ak máte príliš malú spálňu a potrebujete teda k menšiemu priestoru adaptovať všetok nábytok.

Posteľný matrac

Vrátane predošlých vymenovaných faktorov by vás mohli zaujímať aj ďalšie vlastnosti, ktoré sú dôležité pre niektoré skupiny ľudí. Ide teda najmä o vzdušnosť matraca, ktorá prispieva k tomu, aby sa v ňom nemnožili huby, plesne, baktérie a špina, čo má veľký význam pre alergikov. Ďalším dôležitým faktom pri vzdušnosti matracov je ich vlastnosť nezadržiavania vlhkosti a potu, potrebná pre každého človeka trápiaceho sa nadmerným potením. Závažná primárne pre nepokojných spáčov, ktorí sa pravidelne počas noci pretáčajú z jednej strany na druhú je tichosť matraca, aby ste počas nepokojného spánku nerušili partnera spiaceho vedľa vás. To, aby matrac nevydával rušivé zvuky je nesmierne významné hlavne pri matracoch určených pre dve osoby.

Možno sa vám zdá, že výber dobrého matraca je hotová veda, avšak nebojte sa s prípadnými otázkami obrátiť na predajných expertov. Skúsení odborníci vám budú vedieť poskytnúť cenné rady, či odporučiť výrobu matracu na mieru a splniť čo potrebujete, tak aby ste boli maximálne spokojní.