Tovar

Samotné svetielka by sme bez príslušenstva nemohli využívať

Výrobcovia LED osvetlenia sa pri výrobe nezameriavajú len na žiarovky alebo svietidlá, vo svojom výrobnom programe majú aj iné súčasti či príslušenstvo k osvetľovacej technike, vďaka ktorým sa stávajú variabilnejšími s možnosťou pestrého využitia v interiéroch, ale aj pri osvetľovaní vonkajších priestorov. S príchodom vianočných sviatkov sa všetci pripravujeme na to, aby sme ich prežili s radosťou a v peknom prostredí, ktoré si skrášľujeme nielen v interiéroch, ale osvetľujeme aj svoje okolie, dvory, terasy, balkóny a podobne. Na to však potrebujeme led moduly osvetľovacie telesá a svietidlá spolu s príslušenstvom, ktoré zaistí ich bezpečné pripojenie a fungovanie. Svetielka sú už dlhé roky sprievodcom týchto sviatkov, ale osvetľovanie sa netýka iba tohto obdobia, niektoré priestory či predmety sú osvetlené po celý rok.

Nekonečné variácie farieb

Najčastejšie sa stretávame so svetelnými reklamami, ktoré nás upozorňujú na prítomnosť napríklad obchodov, služieb alebo majú dekoračný charakter. LED moduly sa na tieto formy osvetlenia vyrábajú špeciálne, je ich viacero typov, môžu mať 3 alebo 4 čipy, najčastejšie značky SAMSUNG alebo EPISTAR a v dvoch odtieňoch h bielej farby, teplej a studenej. Farebné variácie však ponúka modul, ktorý umožňuje aj voľbu modrej, žltej, červenej a zelenej farby, a tiež je k dispozícii aj RGB modul, s ktorým je možné zvoliť si niektorú z obľúbených farieb diaľkovým ovládačom. Oba typy sú vhodné do vnútorného aj vonkajšieho prostredia.

Aj čisto biela farba môže byť zaujímavá

Jeden z typov modulov je s 3 čipmi, ochrana IP65 umožňuje jeho použitie aj do exteriéru, obsahuje čip SMD5730 EPISTAR a má rozmery 51 x 32 x 5,8mm. Montuje sa prostredníctvom lepiacej pásky na zadnej strane. Druhým typom je Profi LED modul, takisto s možnosťou umiestnenia do obidvoch prostredí, ochrana IP68 čip SMD2835 SAMSUNG dovoľuje jeho použitie aj vonku aj vo vnútri. Obsahuje 4 LED, rozmer je 66x15x7,5mm, uhol svietenia je 160° a vyrába sa v neutrálnej bielej. Superslim má tvar LED modul, ktorý je 3LED-kový, s ochranou IP65, čipom SMD3014 EPISTAR, v teplej bielej farbe, s uhlom svietenia 120° a rozmerom modulu 18x8x3mm. Moderné príslušenstvo k LED osvetleniu je bonusom tejto technológie, ktorá sa už úplne implementovala do oblasti osvetlenia každého priestoru.