Tovar

Technický pokrok zasiahol aj montáž drevených konštrukcií a priniesol progres v použití skrutiek

Stolári a tesári sú odborníci v spôsobe spracovania dreva a vytvárania mnohých prvkov či výrobkov z neho. Majú skúsenosti s metódami ako dosiahnuť čo najlepší výsledok pri ich opracovaní, ale aj s tým, ktorý typ spájania drevených prvkov je najvhodnejší. Najvhodnejšie je použiť univerzálny typ skrutiek. Konštrukčné, teda tesárske skrutky do dreva ponúkajú široké možnosti použitia, pretože ide o univerzálny typ skrutiek a je možné vďaka nim spájať plošné druhy drevených prvkov ako sú preglejky, OSB dosky, dosky, ale aj hranoly, a to aj navzájom. K tradičným dreveným konštrukciám patria krovy, pergoly, drobné stavby najrozličnejšieho druhu, altánky, drevodomy, prístrešky, chatky a podobne.

Nevyhnutné druhy náradia pri majstrovaní

Všetky spomínané stavby či konštrukcie sa spájajú pomocou tesárskych skrutiek, ktoré sú na tento účel najvhodnejšie. Patria do profesionálnej výbavy každého odborníka, montujúceho celé drevodomy alebo pri tvorbe krovov, no sú výborným pomocníkom aj bežných domácich majstrov pri ich práci v domácom prostredí.

Pri používaní konštrukčných skrutiek do dreva quadrofixing.sk nie je nutné predvŕtať do dreva diery, na upevnenie sa používajú bity, ktoré majú nadstavec na torx. S ním je práca oveľa rýchlejšia a jednoduchšia, pretože skrutka sa pri manipulácii nepretáča a nepoškodzuje sa tak jej hlava. Každá skrutka má telo natreté klzným lakom a je opatrená frézkou, čo značne uľahčuje manipuláciu s nimi a zabezpečuje tak maximálne presnú montáž.

Skrutky pomáhajú tvoriť aj drobné stavby

Profesionálne príslušenstvo si dnes môže dovoliť používať aj laik, pretože náradie je na vysokej technickej úrovni, umožňujúcej pohodlnú a nenáročnú montáž aj v pohodlí domácej dielne. Profesionálne firmy si môžu nechať vypracovať špeciálnu ponuku na dodávku materiálu na základe ich podrobného rozpisu. Väčšinou ide o stavebné firmy, ktoré sa venujú montáži drevodomov či iných drevených stavieb a konštrukcií. Používanie týchto moderných a kvalitných tesárskych skrutiek patrí k základu ich práce.