Mobil

Vytvorte si malý raj

Aj tu uprostred mestského chaosu si môžete vytvoriť ostrovček prírody, ktorý bude patriť len vám. Pozrite sa s nami na niekoľko možností, ako si tento váš kúsok ešte viac zvelebiť.
V prvom rade je dôležité uvedomiť si, ako ho budete využívať? Chcete tu výhradne relaxovať alebo tu aj pestovať kvety, ovocie či zeleninu. Práve k tomu je potrebné vyberať aj vhodné materiály a farby.

ložnice

Začneme balkónovým zábradlím, ktoré môže byť z nerezu alebo dreva, ktoré sa dajú ďalej kombinovať s radom výplní. Priestor by nemal pôsobiť nijako chaoticky. Pokojne sa nechajte inšpirovať minulosťou a vytvorte si romantický balkónik ako z čias Rómea a Júlie. Alebo môžete popustiť uzdu svojej fantázii a pustiť farby dovnútra. Veľmi obľúbený je napríklad prímorský štýl alebo minimalizmus v akejkoľvek podobe.

Zabudnite tiež na masívne kusy nábytku, ktoré by vám zabrali zbytočne veľa miesta. Vhodnejšie sú skladacie verzie, ktoré sa dajú pripevniť k stene alebo na balkónové zábradlie. Toto miesto by malo byť odolné aj voči poveternostným vplyvom a vode.

Tí z vás, ktorí majú šikovné ruky, sa môžu poponáhľať s výrobou dekorácií. Pre romantické večery si potom pripravte vonné sviečky alebo prípadne malé lucerničky. Atmosféru oživia tiež rôzne dekoratívne kvetináče a nežné vankúšiky.
Čo sa týka kvetín, radšej siahnite po trvalkách, ktoré sa neboja ani prvých mrazíkov. Z drevín sú vhodné napríklad hortenzie, vŕba či drieň. Alebo sa môžete vrhnúť rovno na pestovanie jedlých kríkov ako sú maliny, čučoriedky či jahody. Chuti domácich výpestkov sa totiž nič nevyrovná. Navyše budete mať sami radosť z toho, že ste šikovní.

balkon

Ako vidíte taký balkón sebou prináša mnohé potešenie. A pritom stačí len otvoriť presklené dvere a zrazu ste v úplne inej dimenzii a svojom vlastnom svete.
Tak koniec predstáv a poďme do reality nakupovať potrebné vybavenie. Nie je nič krajšie ako zariaďovanie a tešenie na krásny čas strávený s vašimi blízkymi pri rannej káve a voňavom koláči.